İçindekiler

• 1 oyun tahtası

• 1 kum saati

• 6 oyuncu pulu

• 1 tur göstergesi pulu

• 21 alkış kartı

• 35 karakter kartı

• 153 hikaye kartı

• 36 gerçeküstü hikaye kartı

• 21 konu kartı

• 91 puan pulu

• 1 kural kitapçığı

Teknik Bilgiler

Dağıtıcı: Zeren's Universe

Tasarımcı: Merve İpek Güzel Zeren ve Ozan Zeren

Çizer: Mustafa Okan Bülbül

Üretici: Eco Etiket

Ülke: Türkiye

Üretim: Türkiye

Ağırlık: 1.134 gr

Ölçüler: 33.6x22.2x4.8cm

Dil: Türkçe

 

İncelemeler

FRPNET

 

*Aşağıdaki incelemeler Kena Story oyununun ilk versiyonu için yapılmıştır.

 

Kahramangiller

FRPNET

Stuff

Genel Bakış

Filmleri, kitapları, dizileri, fantastik diyarları veya bilim kurgu serilerini seviyor musun? Senin de bizler gibi, keşke böyle hikayeleri yazma fırsatım olsa diye düşündüğün veya bu senaryoyu ben yazsaydım on kat daha iyi olurdu dediğin oluyor mu? Bazen uçuk kaçık hayallere dalıp kendini bir ayna karşısında konuşurken buluyorsan, bazen de  işlerini yaparken birilerinin taklidini yaparak vakit geçiriyorsan seni de tıpkı diğerleri gibi şöyle alalım;

 

Arkadaşlarınızı ve ailenizi toplayın, kamp ateşinizi yakın ve etrafında çember oluşturun. Şimdi hikaye anlatma zamanı! Sevdiklerinizle birlikte hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak ve ortaya kamp hikayeleri tadında çok eğlenceli hikayeler çıkaracaksınız.

Maceraya Hazır Olun!

KENA Story, 2-6 oyuncuyla oynanabilen, temelde hikaye anlatma üzerine kurulmuş çok farklı ve eğlenceli bir kutu oyunudur. Oyuncular hikaye kartları çekerek önceden belirledikleri hayali karakterin hikayesini anlatırlar.

 

Her bir oyuncu sırası geldiğinde bir önceki oyuncunun kaldığı noktadan hikayeye devam eder. Yaklaşık 200 farklı hikaye kartının kombinasyonuyla kendini tekrar etmeyen eşsiz bir maceranın kapısını aralayacaksınız.

Karakterinizi Oluşturun!

Tüm oyuncuların ortaklaşa karar verdiği bir karakter yaratın. Bu karaktere bir isim ve bir meslek verin. Yaşadığı ülkeyi ve şehri de belirledikten sonra karakteriniz tamamlanmış olur. Ana karakteriniz hazır olduğunda hikayesini anlatmaya başlayabilirsiniz.

Kartlarınızı Düşünerek Kullanın!

Sırası gelen oyuncu desteden çektiği hikaye kartlarını, süresi içerisinde en uygun şekilde anlatımına dahil etmelidir. Bu kartlar hikayenin ana hatlarını oluştururken oyuncuları daha çok düşünmeye yöneltir. Unutmayın, hikayeye uygun şekilde yerleştirilmeyen tüm kartların mutlaka bir cezası vardır.

Karakter Kartlarını Oynayarak

Rakiplerinizi Zorlayın

Karakter kartlarıyla rakiplerinizin anlatım şekillerinizi belirleyin. Bir oyuncuya karakter kartı oynandığında oynanan kartın üzerinde yazana göre hikayesini anlatmalıdır. Örneğin: karakter kartı oyuncunun botokslu gibi anlatmasını istiyorsa oyuncu hikayesini botokslu taklidi yaparak anlatmalıdır. Şayet buna itiraz ederse büyük bir ceza puanı alacaktır. Bir başka karakter kartı oyuncunun dikkatini dağıtacak bir şeyler yapılmasını istiyorsa oyuncu katiyen gülmemelidir. Aksi halde her bir gülücük için ceza puanı alacaktır.

Yapılan her hatanın bir

bedeli vardır.

Eğer itirazı

olan varsa

cezası büyük

olacak.

Hatasız yapılan

karakter istekleri

ödüllendirilir.

Konuyu Önceden Belirleyin ve Hikayenin Sonunu Buna Bağlayın

Oyunun başında oyuncular dilerse bir konu kartı çekip hikaye anlatımını bu konuya göre yapabilirler. Ancak oyunun sonunda hikaye, başlangıçta belirlenen konuyu sonuçlandırmalıdır.

Ne Kadar Kart O Kadar Puan

Oyunu kazanmak için hızlı düşünüp çabuk karar vermelisiniz. Fazladan çektiğiniz ve başarıyla anlattığınız her kart için ekstra puan kazanacaksınız. Ne kadar az hata yaparsanız o kadar fazla puanınız olur. Son turda en çok puana sahip olan oyuncu ise oyunu kazanır. Ancak oyunu illede ben kazanacağım diye hırs yapmanıza gerek yok. Önemli olan ortaya çıkacak eğlenceli hikayelerin keyfine varmak. Oyunu kaybetseniz bile masadan mutlu kalkacağınıza ve bir sonraki oyunun planlarını yapacağınıza eminiz.

 © 2015  Zeren's Universe, Zeren's Boardgames Tüm hakları saklıdır.

Kullanım Şartları.