Pig Them All

20-45 Dk⎮2-6 Kişilik⎮8+ Yaş

Nasıl Oynanır ?

Satış Noktaları

Kural Kitapçığı

İçindekiler

• 39 Saldırı kartı

• 31 Savunma kartı

• 20 Avantaj kartı

• 60 Eşleşme kartı

• 18 Can pulu

• 1 Kural kitapçığı

Teknik Bilgiler

Dağıtıcı: Zeren's Universe

Tasarımcı: Ozan Zeren

Çizer: Kerem Emre Kopuz

Üretici: Eco Etiket

Ülke: Türkiye

Üretim: Türkiye

Ağırlık: 496 gr

Ölçüler: 15.9x22.2x4.8cm

Dil: Türkçe

 

Genel Bakış

Selam Mücadeleci, daha önce hiç bir Piganla tanıştın mı? Piganlar sevimli mi sevimli, kimseye bir zararı olmayan, iyilik sever ve masum canlılardır. Evrenin çok uzak galaksileriden birinde Pigtonian isimli gezegende mutlu hayatlarını sürdürürlermiş. Bir gün gökyüzünde aniden belirlen bir cisimle hayatları değişmeye başlamış. Bu cisim yıllarca gökyüzünde bekleyerek ne iletişime geçmiş ne de başka bir şey yapmış.  Ancak Piganlar garip bir şekilde değişime uğramaya başlamışlar. Git gide agresifleşmiş ve kötüleşmişler. Birbirlerine zarar vermeye ve hatta Pigtonian'da hiç olmayan bir şeyi "Silahı" icat edip üretmeye başlamışlar. Artık kendilerini bile tanıyamayan Piganlar acımasız bir hayatta kalma mücadelesi içine girmişler

Zaman sonra anlaşılmış ki masum Piganlar gökyüzündeki cisim tarafından kaçırılmış ve  acımasız birer robot olarak geri gönderilmişler. Pigtonian'ın büyük bir bölümü bu robot Piganlar tarafından ele geçirilmiş. Geride kalan Piganlar ise kimin gerçek Pigan kimin robot Pigan olduğunu ayırt edemedikleri bir dünyada amansızca savaşıyorlarmış.

 

İşte mücadeleci, bu noktada sen devreye giriyorsun. Hayatta kalmak için elinden gelen her şeyi yapmak zorundasın. Elinden gelen diyorum çünkü elindeki kartları akıllıca oynamalı ve rakiplerine asla şans tanımamalısın. Her an her şeyin olabileceği Pigtonian'da herkesi Pig'lemelisin.

Son Hayatta Kalan Ol!

Pig Them All 2-6 oyuncuyla oynanabilen, eğlenceli bir hayatta kalma oyunudur. Oyuncular birbirlerine saldırı kartı oynayarak rakiplerini oyun dışı bırakmak için uğraşırken, savunma kartlarıyla kendilerini ölümcül saldırılardan korumaya çalışacaklar. Kimi zaman avantaj kartlarıyla rakiplerinden kart alacaklar, kimi zaman eşleşme kartlarıyla farklı özellikler kullanacaklar. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar hayatta kalan sadece bir kişi olacak.

Saldırı yapmak için kartlarını seç ve rakibinin önüne yüzü kapalı koy. Rakibine sıra geldiğinde yapılan saldırılar açılacak ve kendini savunmaya çalışacak. Şayet yeterli savunmaya sahip değilse arkasından ağlayanı olmayacağı kesin. Bay bay dostum diyebilirsiniz.

 

Rakiplerinizin savunma kartlarını iyi takip edin. En zayıf noktasını bekleyin. Doğru anı bulduğunuzda en güçlü saldırı kartınızla onu alt edin.

 

 

Kartın Türü.

Kartın Adı ve Hasar Gücü

Kartın Özelliği.

Savunmayı Elden Bırakma

Savunma kartlarını akıllıca kullan. Büyük saldırılara maruz kalmadan savunmanı harcarsan Pigtonain'a elvada demen içten bile değil. Bazen savunma yapmaktansa yaralanmayı tercih etmen gerekebilir. Can kaybetsen bile kendini tekrar iyileştirme şansın var.

Kendi Avantajını Kendin Yarat

Casus robot burunları rakiplerinin üstüne sal ve kartlarını çal. Kim bilir belkide en güvendiği kartlarını alarak tüm planlarını alt üst edersin. Medyumu kullanarak geleceği öğren. Belkide en güçlü rakibin güzel bir kart çekecekken ona engel olmuş olursun. Zayıf bir elin varsa daha fazla kart çekerek tedirginlikten kurtulma şansın olabilir. Kısacası Avantaj kartlarıyla her an her şeyi değiştirme şansın olabilir.

Canına Dikkat!

Tüm rakiplerinin ve senin 3 canın var. Bu 3 canı kaybeden tüm oyuncular bir bir oyun dışı kalacaklar. Hayatta kalmayı başaran tek oyuncu olursan sen kazanırsın. Bu sebeple canın azaldığında iyileştirmeyi ihmal etmesen iyi olur mücadeleci.

Tek canı kalmış oyuncular diken üstündedir. Diğer oyuncular böyle kalanlara asla acımayacaklardır.

 © 2015  Zeren's Universe, Zeren's Boardgames Tüm hakları saklıdır.

Kullanım Şartları.