İçindekiler

• 80 klan şefi kartı

• 28 büyü kartı

• 10 mücevher kartı

• 6 sticky goblin kartı

•4 baby goblin kartı

• 8 bayrak kartı

• 1 kural kitapçığı

Teknik Bilgiler

Dağıtıcı: Zeren's Universe

Tasarımcı: Ozan Zeren

Çizer: Ali Yağız Kani

Üretici: Eco Etiket

Ülke: Türkiye

Üretim: Türkiye

Ağırlık: 466 gr

Ölçüler: 15.9x22.2x4.8cm

Dil: Türkçe

 

İncelemeler

*Bu oyunla ilgili henüz bir inceleme yapılmamıştır.

Genel Bakış

Kartlar dağıtıldı!  Taraflar seçildi!  Mücadele başladı! Rakiplerini yenmek için oynayacağın kartları iyi düşün. Büyüler yap, mücevherleri kullan ve doğru kartları oyna. Dikkatli ol! Sticky Goblin eline yapıştığında ondan kurtulması bir hayli zor olacak.

Mücadele Başlasın

Sticky Goblin, 2-6 oyuncuyla oynanabilen eğlenceli bir kart oyunudur. Oyuncular, ellerindeki kartları bitirerek veya kart biriktirerek oyunu kazanabilirler. Ancak oyunu kazanmaları için stratejilerini seçip en yüksek puana erişmeleri gerekir.

Stratejinizi İyi Belirleyin

Elinizdeki kartlara göre nasıl bir yol izleyeceğinizi belirleyin. Kart mı biriktireceksiniz yoksa elinizdeki kartları bitirmek mi istiyorsunuz? Unutmayın ikisi de oyunu kazanmanızı sağlayabilir.

Bayrakları Toplayın!

Eğer kart biriktirmeyi tercih ediyorsanız bayrak kartları sizin için biçilmiş kaftan. Sahip olduğunuz bayrak kartlarıyla  elinizde bulunan aynı renk kartlar etap sonunda size artı puan(lar) kazandıracaktır.

Büyü ve Mücevher Kartlarını Kullanın

Büyü ve mücevher kartlarıyla kendinize avantaj sağlayabilir rakiplerinizi zor duruma sokabilirsiniz. Büyüler yaparak rakiplerinize bolca kart çektirebilir veya ıskartadaki kartları kopyalayıp rakiplerinize kart verebilirsiniz. Mücevherleri kullanarak da dilediğiniz rakibinizle elinizi değiştirebilir veya fazladan bayrak kartları çekebilirsiniz. Büyüler ve mücevherler bir çok farklı özelliklere sahip olduğundan oyunu oynarken en değerli kartlarınızın bunlar olacaktır. Bu sebeple büyüleri ve mücevherleri kullanırken zamanını iyi kollamalısınız.

Baş Belası Sticky Goblin

Kendisi en önemli kart olup yapışık, yılışık, laubali ve tam bir manyaktır. Oyuncular ellerindeki Sticky Goblin kartını asla yere oynayamazlar. Tabiri caizse elinize yapışır ve kurtulmak bir hayli zordur. Tam kurtuldum dersin döner dolaşır yine seni bulur. Bir oyuncunun elinde Sticky Goblin kartı varsa oyuncu asla elini bitemez. Kart biriktirmeyi tercih eden olsa bile Sticky Goblin elinizde kaldığı sürece eksi puanlar havada cirit atacaktır. Bu sebeple bu yapışık Goblini bir başka oyuncuya yollamanız sizin için iyi olacaktır.

Puanları Topla Oyunu Kazan

Rakiplerinizin hamlelerini tek tek kontrol edin. Kim kaç puan toplamış, kim kime yüklenmiş, kim kime gıcık olmuş iyi analiz edin ve çok sinsi olmaya özen gösterin. Çünkü 3 etap sonunda en çok puanı kim toplarsa oyunu kazanır.

 © 2015  Zeren's Universe, Zeren's Boardgames Tüm hakları saklıdır.

Kullanım Şartları.