Word Party

30-60 Dk⎮4-8 Kişilik⎮8+ Yaş

Nasıl Oynanır ?

Satış Noktaları

Kural Kitapçığı

İçindekiler

• 560 kelime kartı

• 20 sahne karosu

• 16 soru işaretli kart

• 111 puan pulu

• 1 çizim defteri

• 1 kum saati

• 1 kural kitapçığı

Teknik Bilgiler

Dağıtıcı: Zeren's Universe

Tasarımcı: Merve İpek Güzel Zeren ve Ozan Zeren

Çizer: Kerem Emre Kopuz

Üretici: Eco Etiket

Ülke: Türkiye

Üretim: Türkiye

Ağırlık: 1.261 gr

Ölçüler: 15.9x22.2x7cm

Dil: Türkçe

 

İncelemeler

*Bu oyunla ilgili henüz bir inceleme yapılmamıştır.

Genel Bakış

Kelime Partisine hoş geldin. Sevdiklerinle birlikte sınırsızca eğlenip kahkahalar atacağın bu eğlenceli oyunda gruplar halinde yüzlerce kelimeyi anlatıp bulmaya çalışacaksın. Takım arkadaşlarını iyi seçmelisin çünkü farklı anlatım şekilleriyle Word Party rekabeti üst seviyelere taşıyacak ve mücadele hiç bitmeyecek.

 

Word Party 4-8 oyuncu arasında iki gruba bölünerek oynanan keyifli bir kelime anlatma oyunudur. Bazen siz takım arkadaşlarınıza kelimeleri anlatmaya çalışacaksınız bazen de tüm takım arkadaşlarınız size anlatmaya çalışacak. Başarıyla anlatılan her kelime takımınıza puan(lar) kazandıracak ve bu puanlarla rakip takımı geride bırakmaya çalışacaksınız.

Sahne Karosunu Çekin

Sırası gelen oyuncu desteden bir sahne karosu çeker ve herkesin görebileceği şekilde masaya koyar. Sahne karosu oyuncuya kimin ve nasıl anlatacağını söyler. Aynı zamanda kelime başına kaç puan alınacağı ve kaç kere pas deme hakkının olduğunu da yine bu karonun üstünde yazılıdır.

Anlatım kuralları karoların solunda belirtilir.

Kelimeniz veya Kelimeleriniz

Eğer sıra sendeyse ve çektiğin sahne karosu, kelimeyi senin anlatmanı istiyorsa hemen kelime destesinden bir kart çek ve anlatmaya başla. Ancak sahne karosu, takım arkadaşlarının sana anlatmasını istiyorsa tüm takım arkadaşların kelime destesinden birer kart çeksin ve hemen anlatmaya başlasınlar.

Her kelimenin arkasında anlatılacak kelimenin baş harfi bulunur. Böylece kelimeyi anlatmaya çalıştığınız oyuncu veya oyuncular kelime hakkında birer ipucu  sahibi olmuş olur. Ancak bazı kelime kartlarının arkasında yalnızca soru işareti bulunur. Bu kartlarda ünlü şahsiyetlerin isimleri vardır. Bu kartları anlatmak biraz daha zor olsa da yüksek puan kazandırırlar.

En İyi Takım Olmak

Oyunda ne kadar çok kelimeyi doğru anlatırsanız o kadar çok puan kazanırsınız. Eğer oyunun sonunda en çok puana sizin takımınız sahipse en iyi takım sizsiniz demektir.

 © 2015  Zeren's Universe, Zeren's Boardgames Tüm hakları saklıdır.

Kullanım Şartları.